بخش اورژانس

 

بخش اورژانس در طبقه همکف ساختمان شماره 3 بیمارستان  واقع گردیده است.

به طور كلی بخش اورژانس مراقبت‌های درمانی تشخیصی اضطراری را برای بیمارانی فراهم می‌كند كه :

1- در اثر بروز سوانح و حوادث آسیب‌ دیده‌اند .

2- به طور ناگهانی بیمار و یا بیماری آنها تشدید شده است .

بیمار اورژانس به توجه و درمان فوری نیاز دارد . این بیماران باید درمان‌های حیات‌بخش زندگی و احیا را دریافت كنند . چراكه این درمانها در شرایط كاملا اضطراری و حاد ، تضمین كننده حیات بیماران هستند . در صورتی كه جراحت شدید نباشد می‌توان با درمان فوری و مناسب به زندگی مصدوم حیات دوباره بخشید تا بتواند فعالیتهای عادی خود را بازیابد و چنانچه درمان به تاخیر بیافتد و یا كافی نباشد ممكن است فرد برای مدتی طولانی بتواند به حیات عادی و فعالیت روزمره‌اش ادامه دهد . در مواردی هم ممكن است برای بازگرداندن فرد به كار ، به خدمات طولانی مدت و پرهزینه توان‌بخشی نیاز باشد . در هر حال بخش اورژانس باید از هر گونه تاخیر در ارائه خدمات درمانی خودداری كند .

اورژانس این بیمارستان از بدو تأسیس بیمارستان شروع به فعالیت نموده و بعد از تغییرات فراوان به شكل كنونی درآمده و پذیرای كلیه بیماران اورژانسی در رشته های جراحی ، ارولوژی ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، داخلی ، نورولوژی ، عفونی ، ریه ، زنان و مامائی و جانبازان معزز و خانواده محترمشان از سراسر استان اصفهان و استان های اطراف می باشد. می باشد.

در حال حاضر این واحد دارای 15 تخت ثابت و 2 برانکارد است.

در طول شبانه روز دسترسی به پزشکان آنکال رشته های مربوطه وجود دارد و در صورت نیاز در اولین فرصت بیماران را تحت ویزیت قرار می دهند.

فضای اورژانس : شامل :         اتاق ادمیت-  اتاق بیماران سرپایی- اتاق ایزوله- اتاق بستری مردان
اتاق بستری زنان اتاق احیاء اتاق عمل جراحی شامل 2 تخت كه كلیه اعمال پانسمان و جراحی محدود سرپائی و گچ گیری می باشد. واحد تزریقات و پانسمان ICU و CCU كه پشتیبان اورژانس می باشند.