بخش اورژانس

سرپرستار بخش : سرکار خانم شهپر کریمی کارشناس پرستاری

بخش اورژانس در طبقه همکف ساختمان جدید بیمارستان  واقع گردیده است.

به طور كلی بخش اورژانس مراقبت‌های درمانی تشخیصی اضطراری را برای بیمارانی فراهم می‌كند كه :

1- در اثر بروز سوانح و حوادث آسیب‌ دیده‌اند .

2- به طور ناگهانی بیمار و یا بیماری آنها تشدید شده است .

بیمار اورژانس به توجه و درمان فوری نیاز دارد . این بیماران باید درمان‌های حیات‌بخش زندگی و احیا را دریافت كنند . چراكه این درمانها در شرایط كاملا اضطراری و حاد ، تضمین كننده حیات بیماران هستند . در صورتی كه جراحت شدید نباشد می‌توان با درمان فوری و مناسب به زندگی مصدوم حیات دوباره بخشید تا بتواند فعالیتهای عادی خود را بازیابد و چنانچه درمان به تاخیر بیافتد و یا كافی نباشد ممكن است فرد برای مدتی طولانی بتواند به حیات عادی و فعالیت روزمره‌اش ادامه دهد . در مواردی هم ممكن است برای بازگرداندن فرد به كار ، به خدمات طولانی مدت و پرهزینه توان‌بخشی نیاز باشد . در هر حال بخش اورژانس باید از هر گونه تاخیر در ارائه خدمات درمانی خودداری كند .

اورژانس این بیمارستان از بدو تأسیس بیمارستان شروع به فعالیت نموده و بعد از تغییرات فراوان به شكل كنونی درآمده و پذیرای كلیه بیماران اورژانسی در رشته های جراحی ، ارولوژی ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، داخلی ، نورولوژی ، عفونی ، ریه ، زنان و مامائی و جانبازان معزز و خانواده محترمشان از سراسر استان اصفهان و استان های اطراف می باشد. می باشد.

در حال حاضر این واحد دارای 15 تخت ثابت و 2 برانکارد است.

در طول شبانه روز دسترسی به پزشکان آنکال رشته های مربوطه وجود دارد و در صورت نیاز در اولین فرصت بیماران را تحت ویزیت قرار می دهند.

فضای اورژانس : شامل :         اتاق ادمیت
اتاق بیماران سرپایی
اتاق ایزوله
اتاق بستری مردان
اتاق بستری زنان اتاق احیاء اتاق عمل جراحی شامل 2 تخت كه كلیه اعمال پانسمان و جراحی محدود سرپائی و گچ گیری می باشد. واحد تزریقات و پانسمان ICU و CCU كه پشتیبان اورژانس می باشند.